Grudzień 22, 2016 / by admin / NARCIARSTWO / No Comments

Rękawice narciarskie ? dobierz idealną parę dla siebie

Skompletowanie sprzętu narciarskiego nie jest trudnym zadaniem, ale nie jest również sprawą, którą można załatwić ?z marszu?. Każdym zakupom powinna towarzyszyć chwila zastanowienia. Każdy, kto wybiera się na stok narciarski, powinien zarezerwować sobie trochę czasu na wybór odpowiednich modeli, bez względu na to, czy kupuje rękawice narciarskie, spodnie czy kurtki narciarskie. Wszystkie elementy wyposażenia należy postawić na równi, nie bagatelizując żadnego z nich.

Doświadczenie narciarza a wybór sprzętu, kurtek, rękawic narciarskich?

Rękawice narciarskie wybierajmy zgodnie do stylu jazdy. Wielu producentów oferuje różnorodne modele z podziałem na profesjonalne i bardziej amatorskie, przeznaczone dla szerokiego grona odbiorców. Ważne, żeby rękawice narciarskie zapewniały przede wszystkim komfort cieplny i wygodę. Nie mogą być za małe i ograniczać ruchów palców, ani być za duże i spadać z dłoni. Rękawice, podobnie jak bielizna termiczna czy kurtki narciarskie, muszą ?oddychać? razem z nami. Ochronne membrany wewnętrzne gwarantują zabezpieczenie przed zimnem i przemoknięciem. Dobre modele nie pozostawią rąk spoconych czy mokrych po zakończeniu jazdy. Dla zminimalizowania skutków upadków i potknięć na stoku zakupić można rękawice z usztywnieniami chroniącymi nadgarstki przed złamaniem czy zwichnięciem.

Sztuka umiejętnych zakupów

Polecam, zwłaszcza początkującym narciarzom, przejrzeć na początek dostępne modeli rękawic narciarskich w Internecie. Na licznych stronach, portalach czy blogach można zdobyć wiele cennych wskazówek od starszych stażem narciarzy, którzy mają większe doświadczenie w dobieraniu sprzętu. W ofertach sklepowych znajdują się bowiem niezliczone i bardzo różnorodne rękawice narciarskie z podziałem na męskie, damskie czy dziecięce. Nie dajmy się zwariować podczas szału zakupów. Kupujmy rozważnie i zgodnie z własnymi potrzebami. Nieumiejętnie dobrane rękawice ? jak i inne elementy wyposażenia narciarskiego ? mogą okazać się w przeciwnym razie nieprzydatne na stoku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *