Grudzień 24, 2016 / by admin / TECHNOLOGIE / No Comments

4-rdzeniowy procesor w smartfonie Lumia

Snapdragon 800 ? jeden z najnowszych i najbardziej wydajnych procesorów firmy Qualcomm jest rozważany przez Nokię przy projektowaniu kolejnych modeli telefonów serii Lumia. Producent musi jednak najpierw zapoznać się dokładnie z charakterystyką procesora ? w szczególności jego poborem mocy, który może w znaczącym stopniu wpływać na żywotność i czas pracy baterii, choć podobno pod tym względem wypada bardzo dobrze. oto zdjęcie i zarys specyfikacji Snapdragona:

Snapdragon-Lumia

Dlaczego aż 4 rdzenie? Producenci smartfonów z systemem GDR3 (aktualizacja dla Windows Phone 8) będą mogli zastosować procesory posiadające więcej niż dwa rdzenie. To właśnie dzięki temu w Nokii Lumii EOS zostanie zastosowana konkretnie ta jednostka, aby pokazać, iż urządzenia z Windows Phone są na tym samym poziomie co smartfony z Androidem.

Prace nad Lumią EOS trwają od dłuższego czasu. Znana wszystkim fińska firma starannie dobiera elementy składowe nowych modeli telefonów. W omawianym modelu prawdopodobnie otrzymamy 4-rdzeniowy układ Qualcomma. Użytkownicy, ten najnowszy model mają otrzymać już w tym roku i miejmy nadzieję podniesie to Nokię z kolan. Telefon ma zostać wyposażony w ekran AMOLED o rozdzielczości 41Mpx z funkcją optycznej stabilizacji obrazu oraz ksenonowy flash. Kolejnym istotnym elementem jest bateria o pojemności 2000mAh jak i aparat PureView. Smartfon prezentuje się jako istotny konkurent dla Lumi 920 czy HTC One, zobaczymy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *