szpiegowanie smartfonaPodsłuchy smartfonów są coraz popularniejsze. Dawno już wyprzedziły klasyczne metody i narzędzia. Z analiz sklepu Spy-Shop.pl, lidera w branży wynika, że zainteresowanie nimi wzrosło w ostatnich trzech kwartałach aż o 54 procent, w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. Jakie możliwości oferuje oprogramowanie szpiegowskie smartfonów i do czego można je wykorzystać?


Z raportu Spy-Shop.pl wynika, że podsłuchy telefonów komórkowych są obecnie najpopularniejszym rodzajem sprzętu szpiegowskiego. Dwóch na pięciu klientów (38,7 procent) szuka właśnie takich rozwiązań. W porównaniu z rokiem ubiegłym znacznie wzrosło zainteresowanie tym segmentem produktów. Zmieniły się natomiast sposoby jego wykorzystania. Teraz jest nie tylko wykorzystywany przez agencje ochroniarskie do zapewnienia bezpieczeństwa ważnym osobom (VIP-om), ale również pomaga chronić bezpieczeństwo np. dzieci czy osób starszych, a nawet służy do monitorowania pojazdów. Bardzo chętnie korzystają z niego również służby specjalne w celu zdobycia dowodów przestępstwa.

Oprogramowanie oraz urządzenia wykorzystywane do przechwytywania informacji są coraz tańsze i łatwiejsze w obsłudze. Nie dziwi więc fakt, że Polacy coraz chętniej sięgają po taki sprzęt. Smartfon to idealnie narzędzie do namierzania osób i pojazdów. Sprawdzi się zwłaszcza w sytuacji, gdy nie możemy skontaktować się z dzieckiem lub starszą osobą, a mamy uzasadnione podejrzenie, że może coś im zagrażać. W przypadku, gdy zostanie pozostawiony w skradzionym samochodzie, jego właściciel będzie mógł na bieżąco odczytywać informacje o położeniu pojazdu. Taki telefon mamy zawsze przy sobie, a możliwości sprzętowe, jakimi dysponuje są bardzo rozległe. Już sam odbiornik GPS, w jaki jest wyposażony każdy nowoczesny telefon, pozwala na bardzo dokładne określenie położenia osoby, która z niego korzysta. W razie trudności z namierzeniem satelitów GPS, możliwe jest też określenie przybliżonej lokalizacji za pomocą sieci komórkowej. Taki telefon jest również uniwersalnym narzędziem komunikacyjnym, gdyż może łączyć się nie tylko z sieciami GSM/UMTS, ale też z Wi-Fi. Dzięki temu możliwa jest, niczym nieskrępowana, wymiana danych na temat poczynań użytkownika, praktycznie w każdym miejscu na ziemi.

Dla każdego smartfonu

Oprogramowanie śledzące może działać praktycznie na każdym smartfonie. Z danych Spy-Shop.pl wynika, że najczęściej wykorzystywane jest na telefonach i tabletach z systemem Android. Jednak nie tylko. Przy pomocy oprogramowania SpyPhone możliwe jest monitorowanie również smartfonów działających na innych systemach operacyjnych. – Oprogramowanie SpyPhone jest w stanie monitorować telefony marki Nokia, które działają w oparciu o system Symbian OS. Możliwe jest również podsłuchiwanie telefonów z rodziny Apple iPhone oraz BlackBerry – mówi Maciej Nowaczewski ze Spy-Shop.pl

Czego można dowiedzieć się o właścicielu smartfonu?

Korzystając z oprogramowania szpiegującego można zdobyć praktycznie wszystkie informacje na temat sposobu użytkowania telefonu. Warto zaznaczyć, że takie rozwiązanie jest znacznie tańsze, niż usługi profesjonalnego detektywa. Program potrafi odczytać informacje o wykonywanych połączeniach i przesłać je w postaci raportu na wskazany adres e-mail. To jednak nie wszystko, możliwe jest też nagranie każdej rozmowy telefonicznej lub jej odsłuch „na żywo”.  Nawet jeśli użytkownik w danym momencie nigdzie nie dzwoni, możemy sprawdzić co dzieje się wokół niego. Mikrofon smartfonu z powodzeniem przekaże wszystkie dźwięki z otoczenia. W przypadku SMS-ów możliwe jest przechwytywanie wszystkich wiadomości, które odbiera i wysyła telefon. Jeszcze przydatniejsze jest jednak zdalne kopiowanie plików, w tym zdjęć z pamięci urządzenia. SpyPhone można obsługiwać również przy pomocy komend wydawanych SMS-em, co pozwala na bieżąco reagować na możliwe zagrożenia.

Oprogramowanie monitorujące nowoczesne telefony komórkowe jest praktycznie niewykrywalne i cieszy się coraz większą popularnością. Wraz ze wzrostem zainteresowania tego typu rozwiązaniami zmienia się również spektrum ich zastosowania. Coraz częściej są one wykorzystywane do zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom i bliskim osobom. Mogą również okazać się nieocenione w przypadku kradzieży telefonu i pomóc w szybkim złapaniu złodzieja.

źródło: Praktycy.com

komentarze do Smartfon pod kontrolą


  1. Wojtek
    lut 05, 2013

    Jak dla mnie dobre rozwiązanie. Oprogramowanie zostało zainstalowane w telefonie pracownika (po uprzednim poinformowaniu go), o dziwo wzrosła wydajność jego pracy oraz zyskał więcej zleceń. Więc proszę mi nie mówić, że lekki monitoring może mieć negatywne skutki. Dla zainteresowanych sklep Spyshop.


  2. Tomek
    mar 07, 2013

    ja tez podpisuje sie pod oprogramowaniem, dobre rozwiazanie szczegolnie jak masz pod soba paru handlowcow, testowalem, dziala ok

Komentarze