Bezpieczeństwo sieciowe to jeden z najwyższych priorytetów działów IT w firmach. Poza zagrożeniami z zewnątrz, dużym wyzwaniem jest odpowiednia kontrola zachowań pracowników, korzystających z urządzeń sieciowych. Dzięki rozwiązaniom Cyberoam UTM możliwe jest wprowadzenie indywidualnych polityk bezpieczeństwa, skrojonych na miarę potrzeb każdej organizacji.

dv

Produkty Cyberoam to urządzenia klasy UTM do ochrony sieci, pracujące w oparciu o tożsamość użytkowników. Każdy model Cyberoam UTM zawiera następujące moduły funkcjonalne: firewall, VPN, antywirus, antyspam, filtrowanie stron www i aplikacji, IPS, zarządzanie przepustowością łącza, zarządzanie wieloma łączami internetowymi oraz moduł raportujący.

Prawdziwą innowacją rozwiązań Cyberoam jest technologia warstwy 8, która postrzega użytkownika jako ósmą warstwę stosu sieciowego. Warstwa ta umożliwia firmom tworzenie polityk bezpieczeństwa ukierunkowanych na poszczególnych użytkowników lub ich grupy, co zapewnia całkowitą przejrzystość i kontrolę nad działaniami pracowników, pokazując na bieżąco działania w dowolnej części sieci.

dvr

Urządzenia Cyberoam UTM zapewniają kompleksową ochronę sieci dla małych i średnich organizacji. Konsolidacja wielu funkcji ochronnych w obrębie jednej platformy sprzętowej niesie ze sobą obniżenie kosztów zakupu rozwiązań do zabezpieczania sieci, a następnie kosztów ich utrzymania – mówi Paweł Śmigielski, Country Channel Manager firmy Cyberoam w Polsce. Rozwiązania pomagają dostosować polityki bezpieczeństwa do aktualnego środowiska pracy. Przykładowo, pracownikom działu marketingu można dać prawo dodawania wpisów na Facebooku czy filmów na YouTube, ale zablokować aplikacje i gry. Pozostali pracownicy mogą przeglądać swoje tablice, ale np. tylko przez 30 minut dziennie – dodaje Śmigielski.

Urządzenia Cyberoam UTM oparte są na architekturze Extensible Security Architecture (ESA), która umożliwia rozbudowanie systemu o dodatkowe moduły, wraz ze zwiększającymi się potrzebami bezpieczeństwa organizacji.

źródło: Cyberoam Technologies

Komentarze