Już od dnia dzisiejszego klienci sieci Plusa mogą korzystać z superszybkiego internetu LTE. To pierwsza duża korzyść wynikająca z kupna Polkomtela przez właściciela Cyfrowego Polsatu. Obecnie Internet LTE rozwijany przez Solorza pozwala na osiąganie prędkości pobierania danych do 100 Mb/s oraz ich wysyłania z prędkością do 50 Mb/s. Jest to najszybszy mobilny internet dostępny na terenie Polski (zasięg technologii LTE obejmuje 22% populacji). Aby korzystać z nowej technologii konieczne jest posiadanie odpowiedniego modemu oraz wymiana karty SIM na USIM. Poniżej prezentujemy szczegóły oferty.

Dla klientów indywidualnych:

Klienci biznesowi:

Oferta Razem Lepiej – skierowana do klientów posiadających taryfy głosowe post-paid:

Do oferty wprowadzony został nowy modem Huawei E398 LTE, który dostępny jest od 1 zł. Do modemu istniej możliwość dokupienia specjalnej anteny zewnętrznej w cenie 39 zł. Oferta LTE nie jest dostępna w ofercie „bez sprzętu”. Istnieje możliwość przetestowania usługi przez okres 7 dni w ofercie dka klientów indywidualnych i biznesowych.

Kupując ofertę LTE abonent ma także możliwość korzystania z sieci HSPA+ na częstotliwości 900 i 2100 MHz oraz EDGE i GPRS. Należy zwrócić uwagę, że w sieci LTE nie ma możliwości wysyłania wiadomości SMS – w tym celu abonent musi przelogować się do sieci 3G lub 2G (nowoczesne smartfony robią to automatycznie). LTE, czyli Long Term Evolution, to standard telefonii komórkowej, będący następcą systemów trzeciej generacji (3G). Do tej pory, ta super nowoczesna technologia była dostępna jedynie u około 20 operatorów na świecie. Jej parametry, takie jak stabilność, prędkość i jakość połączenia, są porównywalne z tymi, które dotychczas gwarantowali jedynie najlepsi dostawcy internetu kablowego. Dzięki LTE ściągnięcie pliku mp3 o wielkości 5MB zajmie niecałą sekundę, a filmu 1GB niecałe 2 minuty. Oznacza to rewolucję w korzystaniu z internetu mobilnego. W chwili komercyjnego startu, w zasięgu sieci LTE znajduje się 22% populacji Polski, natomiast do końca 2011 roku, sieć HSPA+ (900 MHz i 2100 MHz) będzie obejmować swoim zasięgiem 81% populacji naszego kraju.

Źródło: Plus

 • antek

  właśnie byłem ciekaw jak prezentuje się cenowo, ale wygląda całkiem korzystnie, a swoją drogą22% populacji nieźle, nieźle

 • Pingback: Internetowa rewolucja w Polsce – szybciej, więcej, lepiej! « Webbite.pl !()

 • Jeszcze zobaczycie, że wycofają tą ofertę, albo wysoko podniosą ceny, bo na tym więcej stracą, niż zarobią.

 • antek

  nie sądzę, żeby wycofali, moim zdaniem bardzo dobra idea i duży + dla Plusa

 • leon

  7GB za 75 zl, mam blueconnecta 7GB za 39 zl i nie mam z nim zadnych problemow!!!!!!