Od 9 czerwca klienci usług telewizyjnych TP będą mogli korzystać z pakietów telewizji n zawierających aż 27 kanałów nadawanych w jakości High Definition, a klienci telewizji n zyskają dostęp do szybkiego Internetu Grupy TP. To kolejny efekt podpisanej w październiku 2010 umowy  ramowej pomiędzy Grupą TP i Grupą TVN.

Zaledwie dwa tygodnie temu ogłosiliśmy wprowadzenie nowej multimedialnej oferty „Fun Pack”, na który składa się ultraszybki internet o prędkości 40 i 80 Mbs i cyfrowa telewizja z najlepszym na rynku wideo na życzenie. Pakiety telewizji n – bezkonkurencyjne pod względem bogactwa oferty programowej i liczby kanałów HD – stanowią  istotne  uzupełnienie tej propozycji. Specjalnie dla klientów TP powstał  pakiet WITAJ HD, oferujący niezwykle atrakcyjny zestaw kanałów, w tym 8 w jakości HD, w bardzo przystępnej cenie. Teraz mogę z pełną świadomością powiedzieć, że klienci znajdą w TP najlepszy na rynku multimedialny pakiet rozrywki – powiedział Maciej Witucki, prezes Grupy TP –Zapewniam, że szybki internet, który dostarczymy klientom telewizji n  będzie również najwyższej próby”.

„Za sprawą strategicznego porozumienia podpisanego przez nasze Grupy w październiku ubiegłego roku, telewizja n  jest głównym dostawcą kontentu telewizyjnego dla Grupy TP, dzięki czemu abonenci Grupy TP uzyskają dostęp do najlepszej rozrywki, którą gwarantuje telewizja n – lider technologii HD wśród platform cyfrowych w Polsce. Jednocześnie dzięki dołączeniu do portfolio produktów telewizji n mobilnego Internetu Orange Free, a w kolejnych tygodniach również neostrady, możemy od teraz zaproponować naszym  klientom telewizję i Internet, w jednym pakiecie. To dla nas ważny krok w tworzeniu najaktrakcyjniejszej na rynku  oferty łączącej telewizję z Internetem, dostarczającej klientom maksimum rozrywki, z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii” – powiedział Markus Tellenbach, Prezes Grupy TVN.

Oferta telewizji n będzie dostępna dla wszystkich klientów korzystających z usług telewizyjnych TP, czyli zarówno „neostrady z telewizją” jak również nowego pakietu z ultraszybkim Internetem „Fun Pack”, który od 1 czerwca jest  dostępny w wybranych miastach. Dzięki niej klienci TP mogą wzbogacić podstawowy zestaw ok. 50 kanałów telewizyjnych, które otrzymują w ramach abonamentu o pełną gamę pakietów telewizji n. Do wyboru są 4 pakiety promocyjne: WITAJ HD, ŚWIAT HD, FILM HD oraz najbogatszy – FULL HD. Pakiet WITAJ HD telewizja n stworzyła specjalnie dla klientów TP, pozostałe odpowiadają aktualnej ofercie telewizji n.

Pakiet Witaj HD, czyli dodatkowe 20 kanałów, w tym 8 nadawanych w jakości HD. Znajdują się tu kanały filmowe (np. MGM HD, AXN HD, Filmbox, Comedy Central), dziecięce (Disney Channel, Cbeebies, Disney XD), sportowe (nSport, Eurosport HD, TVP sport), a także rozrywkowe i przyrodnicze BBC Lifestyle, BBC Entertainment, BBC Knowledge, Nat Geo Wild HD).

Pakiet Świat HD, który zawiera wszystkie kanały pakietu Witaj HD i dodatkowo 42 kanały tematyczne, w tym 19 nadawanych w jakości HD. Znajdują się w nim kanały filmowe (np. Fox Life HD, Polsat Film, Universal Channel, AXN Crime), dziecięce (Baby TV, Polsat Jim Jam, Cartoon Network, Boomerang), sportowe (np. nSport HD, Eurosport 2HD), a także muzyczne, rozrywkowe, naukowe i podróżnicze, np. MTVN HD, Discovery World, Discovery Science, Discovery HD Showcase, National Geographic HD, Animal Planet HD.

Pakiet Film HD, który oprócz wszystkich kanałów pakietu Świat HD zawiera jeszcze dodatkowo zestaw kanałów filmowych: nFilm HD, nFilm HD2, HBO HD, HBO2 HD, HBO Comedy HD, Filmbox Extra, Filmbox Family. W sumie znajduje się tu 25 kanałów HD.

Pakiet Full HD to największy pakiet, który zawiera wszystkie kanały znajdujące się w wymienionych wcześniej i dodatkowo Cinemax HD i Cinemax 2 HD. Klienci, którzy wybiorą pakiet Full HD, zyskują też dostęp do zestawu filmów i seriali na życzenie, czyli kolekcji nSeriale i kolekcji Picture Box.

Klienci, którzy zdecydują się na pakiet Świat HD lub Film HD, mogą dokupić jeden z dodatkowych zestawów kanałów filmowych:
• HBO (HBO HD, HBO 2 HD, HBO Comedy HD) w cenie 25 zł miesięcznie,
• nFilmHD (nFilm HD, nFilm 2 HD) w cenie 20 zł miesięcznie,
• Cinemax HD (Cinemax HD i Cinemax 2 HD) w cenie 15 zł miesięcznie,
• Filmbox (Filmbox HD, Filmbox Extra, Filmbox Family) w cenie 15 zł mięsiecznie.

Z kolei oferta pakietowa telewizji n poszerzy się o pełną gamę produktów umożliwiających dostęp do Internetu. Jako pierwszy pojawi się mobilny Internet Orange Free. Wspólny pakiet usług telewizji n i Orange Free można będzie kupić na stronie internetowej www.n.pl i w telefonicznym Centrum Sprzedaży, a w kolejnych tygodniach również w wybranych punktach sprzedaży telewizji n. Internet Orange Free umożliwia łączenie się z siecią we wszystkich technologiach. Technologie 3G (UMTS, HSdPA oraz HSPA+ DC do 42 Mb/s) zapewniają zasięg na terenach miejskich, a technologia radiowa (CDMA), dostarcza Internet o prędkości do 1 Mb/s poza miastami. Pakiet telewizji n z Internetem mobilnym Orange Free będzie dostępny już od 72 zł miesięcznie.

Wszyscy klienci korzystający ze wspólnych ofert pakietowych Grupy TP i Grupy TVN łączących dostęp do internetu z telewizją, otrzymają atrakcyjny rabat. Jeśli elementem tego zestawu będzie jeden z pakietów telewizji n, łączny koszt usług będzie niższy odpowiednio o 6 zł,10 zł lub 18 zł miesięcznie. Ta zasada dotyczy zarówno klientów kupujących pakiet usług w telewizji n jak również w TP.

Grupa TVN i Grupa TP podpisały długoterminowa umowę o współpracy w październiku 2010. Już w grudniu firmy ogłosiły jej pierwsze efekty – start sprzedaży Telewizji na Kartę HD w salonach Grupy TP i rozpoczęcie dystrybucji mobilnego, szerokopasmowego dostępu do internetu – Orange Free poprzez stronę internetową telewizji n. Ogłoszone dziś oferty to kolejny krok w realizacji umowy pomiędzy spółkami. Dzięki wykorzystaniu wiedzy, doświadczeń i technologii obu firm wprowadzone na rynek oferty pozwolą na zwiększenie dotarcia i wzmocnienie potencjału sprzedażowego.

Ceny pakietów: