Myśleliście, że technologiczne gadżety i zabawki przeznaczone są tylko dla ludzi ?

Nic bardziej mylnego. Dzięki pomysłowości niektórych konstruktorów nasi czworonożni pupile też mają w czym wybierać. Od elektronicznej bieżni dla psów, przez laserowe zabawki dla kotów, aż po pistolety do puszczania baniek mydlanych o zapachu bekonu !

W galerii poniżej zamieściłem 10, moim zdaniem najciekawszych „zwierzęcych” gadżetów.

1. Top Tag Pet ID – czyli elektroniczny identyfikator naszego pupila w formie pamięci flash w kluczu USB. Pojemność klucza wynosi aż 64 MB więc, oprócz danych identyfikacyjnych można dołączyć kilka zdjęć właścicieli 😉  Do klucza dołączona jest specjalnie przygotowana aplikacja, która po pierwszym podłączeniu do komputera zbierze od właściciela wszystkie dane o zwierzaku oraz dane kontaktowe, które przydadzą się w razie ucieczki pupila.

Cena:  35$ (ok 100 zł)

2. Fling-ama-String – to zabawka przeznaczona przede wszystkim dla kotów, które rozpiera energia. Urządzenie przygotowane jest do powieszenia na każdej futrynie drzwi, lub ewentualnie na ścianie. Po włączeniu zaczyna poruszać plastikowym sznurkiem w taki sposób aby kotu było go jak najtrudniej złapać.

Cena: 26$ (ok 78 zł)

3. GoDogG0 – Automatic Ball Luncher – to automatyczna wyrzutnia piłek tenisowych którym nie oprze się żaden pies. Urządzenie można zaprogramować tak aby wyrzucało piłki w określonych dostępach czasu, lub sterować zdalnie za pomocą pilota.

Cena: 120$ (ok 360 zł)

4. Drinkwell Pet Fountain – sami wiecie jak bardzo nasi czworonożni przyjaciele lubią pić z przeróżnych kranów, strumyków i tym podobnych. To urządzenie przypomina miskę do wody z filtrem oraz taką małą fontanną.

Cena: 55$ (ok 165 zł)

5. Bacon Bubble Buddy – z wyglądu przypomina zwykły pistolet do puszczania baniek. Ale dzięki specjalnie przygotowanemu płynowi który wlewa się do środka, bańki mają zapach bekonu, któremu żaden pies się nie oprze.

Cena: 23$ (ok 70 zł)

6. FroliCat Bolt – na pewno wszystkie koty, a także niektóre psy wariują na punkcie laserów. To urządzenie sprawi, że gdy ty będziesz sobie siedział spokojnie w fotelu, twój pupil będzie biegał po pokoju za automatycznie wyświetlanym światełkiem lasera.

Cena: 20$ (ok 60 zł)

7. Pet’s Eye View Camera – spójrz na świat oczami swojego psa lub kota dzięki, aparatowi przyczepionemu do jego obroży. Który wykonuje zdjęcia w określonych dostępach czasu.

Cena: 20$ (ok 60 zł)
8. Jog a Dog – elektroniczna bieżnia dla psa. Twojego psa rozpiera energia ? Nie masz czasu na regularne bieganie ze swoim ulubionym pupilem ? To urządzenie jest stworzone dla ciebie. Aktualnie dostępne jest w 4 rozmiarach tak aby dopasować wielkość urządzenia do gabarytów naszego pupila.

Cena: 1,200$ (ok 3,600 zł)

9. Pet Chime Doorbell –  jeżeli twój pupil to należy do tych inteligentnych, ale zbyt małych aby samodzielnie otwierać sobie drzwi wejściowe, możesz nauczyć go korzystania ze specjalnie przeznaczonego dla niego dzwonka do drzwi, kiedy tylko będzie miał ochotę wejść do domu lub wyjść na dwór. Do urządzenia dołączono instrukcję nauki dla psa 😉

Cena: 44$ (ok 130 zł)

10. Zoombak Dog GPS Locator – czyli nic innego jak przenośny lokalizator GPS. Dzięki któremu odnajdziemy swojego pupila jeżeli uda mu się zgubić w mieście. Dołączona aplikacja może być skonfigurowana w taki sposób aby powiadomić cię sms’em jeżeli twój pies będzie się oddalał od wyznaczonego obszaru przebywania.

Cena: 100$ ( ok 300 zł)

Jeżeli znacie jakieś inne ciekawe elektroniczne zabawki dla zwierzaków, piszcie o nich w komentarzach 🙂

 • przydałoby sie cos co po nim posprzata;p

 • Fajne wynalazki.
  Te bańki to ostatecznie rozczarowywują psa. Biedak czuje zapach bekonu, a tu czar prysnął 🙂

 • Ciekawe gadżety, nie miałem pojęcia o istnieniu niektórych. Szczególnie podoba mi się ten lokalizator GPS 🙂
  My recent post

 • Can

  To się nazywa pieskie życie 🙂

 • Naprawdę niezłe gadżety, muszę kiedyś sprezentować swojemu psiakowi coś takiego. Przydał by się ten indentyfikator 🙂

 • Lidia

  Od niedawna, ze względu na specyfikę pracy mam do czynienia z elektroniką min. z elektroniką dla psów. Ostatnio prowadziłam nawet na ten temat badanie. W trakcie przygotowywania materiałów byłam w szoku jak dużo elektroniczny gadżetów produkuje się z myślą o zwierzetach. I nie mam tutaj na myśli mały i tanich rzeczy, a naprawdę kosztowne. Co ciekawsze, w Polsce takich gadżetów jest garstka, jak zaczęłam szukać na zagranicznych stronach, to było tego więcej. Chciałam zobaczyć wymieniony tutaj lokalizator GPS dla psów i niestety strona działa, ale firma zrezygnowała z osobnego porduktu dla zwierząt. Jeżeli, ktoś z was jest zainteresowany jak dużo jest takich gadżetów, to zapraszam do lektury raportu z badania, które prowadziłam. http://aportuj.pl/badanie-na-temat-zachowan-konsu